Komplementy Sz. Kom. TYLERA DURDENA zawsze mnie wzruszają… :-)

Sz. Kom. TYLER DURDEN pisze:

1. Rzuca Pan gromy na amerykański imperializm cytując Ronalda Reagana, który prowadził imperialną politykę w Ameryce Południowej.

MÓJ KOMENTARZ: A cóż w tym dziwnego? Nie widział Pan nigdy człowieka, który jedne rzeczy robi dobrze a inne źle? 🙂


2. Stylizuje się na sumienie prawicy jednocześnie przyznając do światopoglądu będącego mieszanką różnych wrażliwości, w tym skrajnie lewackich.

MÓJ KOMENTARZ: Dziękuję, Pana komplementy zawsze mnie wzruszają. Prawica nie eliminuje państwa – prawica twierdzi, że państwo powinno zapewniać bezpieczeństwo swoim obywatelom. To naturalne, że w sytuacji wojen, katastrof, epidemii, od wolnego handlu ważniejsze jest zdrowie i życie ludzi. To pogląd obowiązujący na prawicy – proszę choćby spojrzeć na jedyną prawicową partię w Polsce – Konfederację. Oni też są za blokadą granic (więc, w tym, i handlu).

3. Stroi się Pan w szaty świętoszka, który potępia wszelkie zło, jednocześnie sprzeciwia podwyższeniu płacy minimalnej, jedynego skutecznego środka ograniczającego zło jakim jest wyzysk najbiedniejszych Polaków.

MÓJ KOMENTARZ: Bo sztuczne regulowanie wynagrodzeń jest ZŁE i uderza właśnie najbardziej w NAJBIEDNIEJSZYCH. Proszę spojrzeć chociażby ostatnie wzrosty cen – spowodowane właśnie podnoszeniem płacy minimalnej i wprowadzeniem, bądź podniesieniem, 33 podatków przez aktualną mutację koalicji PiS-PO. Te wzrosty cen zjadają wzrosty płacy minimalnej. Jedynie skarb państwa ma większe wpływy z podatków. Powiem Panu, że podziwiam sam siebie, że mam energię to tłumaczyć po napisaniu na ten temat 7384 artykułów na BS BLOG-u…

4. Powołuje się na Romana Dmowskiego i Jacka Bartosiaka prezentując przy tym poglądy na politykę zagraniczną, które ci panowie określają jako niedojrzałe.

MÓJ KOMENTARZ: Być może więc wychodzi na to, że moje poglądy są niedojrzałe. Ale powiem Panu, że w 100% je podzielam, nawet jeżeli w jakichś punktach są niezgodne z opiniami w/w Panów.

Jedna myśl na temat “Komplementy Sz. Kom. TYLERA DURDENA zawsze mnie wzruszają… :-)

Dodaj własny

 1. “Nie widział Pan nigdy człowieka, który jedne rzeczy robi dobrze a inne źle? “

  Tak, na przykład Adolf Hitler zrobił wiele dobrego w kwestii przestrzegania praw zwierząt. Mimo to nikt nie powołuje się na niego, w pozytywnym sensie, by potępić antysemityzm.

  „Proszę spojrzeć chociażby ostatnie wzrosty cen – spowodowane właśnie podnoszeniem płacy minimalnej i wprowadzeniem, bądź podniesieniem, 33 podatków przez aktualną mutację koalicji PiS-PO.”

  Podobny poziom inflacji jest w Czechach i na Węgrzech, a zatem wzrost cen wynika z tego, że Polska leży w Europie Środkowo-Wschodniej, a nie z polityki rządu.

  Ponadto z badań naukowych (https://www.nber.org/papers/w26691) wynika, że wzrost płacy minimalnej powoduje poprawę zdrowia dzieci osób najmniej zarabiających, a więc jest dobry, bo likwiduje zło, jakim jest kiepski stan zdrowia naszych pociech.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: