AD VOCEM: Może lepiej uszczelniać system podatkowy i obniżać podatki zamiast nieudolność w ich poborze rekompensować sobie podnoszeniem podatków

„Oprócz tego, podatki są umiarkowane”… Jest lepiej niż u innych, to po co to równać do najgorszych podnosząc podatki ?. Status potęgi ? Przesada, a jeśli.. Raczej przyczyny szukałbym nie wysokości podatków bo daleko im do ideału a w tym, że instytucje finansowe grają polską złotówką sztucznie zaniżając jej kurs i dlatego rozwija się eksport zaniżonych wartościowo towarów., Proszę popatrzeć na kraje rozwijające się, które weszły do strefy Euro. Nie ma nic gorszego od sztywnego kursu dla kraju goniącego kraje rozwinięte gospodarczo.
Wysokie podatki jako forma odwetu za złą dystrybucję dóbr nie jest właściwą drogą. I przeczy X przykazaniu. Jeśli „rzecz która jego jest” została wzięta w posiadanie bliźniego wbrew prawu i dobrym obyczajom to niech zostaną uruchomione mechanizmy prawne. Niestety obecnie często działalność gospodarcza opiera się nie na solidności, a na bezczelności, chamstwu w myśl zasady że pierwszy milion trzeba ukraść lub na nieświadomości skutków i fantazji ułańskiej…A jak się nieuczciwie, niezgodnie z prawem uda to pojawia się w otoczeniu rozgoryczenie na nieskuteczne mechanizmy egzekwowania prawa. I zawiść do wszystkich, którzy się wzbogacili. Niezależnie od tego, czy doszli do tego nieuczciwie czy nie. Może lepiej uszczelniać system podatkowy i obniżać podatki zamiast nieudolność w ich poborze rekompensować sobie podnoszeniem podatków, tym którzy je płacą i nie mają możliwości ich unikania. Czyli najbiedniejszym i uczciwym. Widać jakąś analogię? 2 miliardy z podatków bo nieuczciwi nie płacą abonamentu. Naprawdę czy społeczeństwo tego pragnie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: