TYLER DURDEN: Jestem za wyższymi podatkami, bo uważam, że DZIĘKI nim ludziom żyje się lepiej

Sz. Kom. TYLER DURDEN pisze:

TD: „Jestem za wyższymi podatkami, bo uważam, że DZIĘKI nim ludziom żyje się lepiej. I co mi Pan zrobi? Wyzwie na solo?”

MÓJ KOMENTARZ: Nie, nie wyzwę – mam dla Pana zbyt dużo sympatii 🙂 Poza tym, mógłbym przegrać i po co mi to? 😉 😉

Szanowny Komentarze, twierdzi Pan, że gdy państwo zabierze nam DUŻO w podatkach, część tego zmarnuje na obsługę administracji, a resztę wyda na nas nie tak, jakbyśmy chcieli, tylko wg „widzi-mi-się” (oraz determinantów korupcyjnych) urzędników, to będzie nam lepiej, niż gdybyśmy swoje pieniądze wydawali samodzielnie… Nie jestem w stanie zgodzić się z tą hipotezą – uważam, że jest wręcz odwrotnie.

Ale skoro tak Pan uważa i leży Panu na sercu dobro polskiego społeczeństwa, powtórzę propozycję z poprzedniej publikacji: proszę dodatkowo (poza pobieranymi podatkami) poczynić darowiznę z własnych pieniędzy na rzecz budżetu. Proszę tak uczynić – proszę być konsekwentnym w swoich pozycjach polemicznych…

TD: „Rozumiem, że w ostatni komentarz dotyczy pana, który nie dorósł do tego, by poza wycieczkami osobistymi merytorycznie odnieść się do do badań naukowych.”

MÓJ KOMENTARZ: Merytorycznie to, wie Pan, ja wcale nie polemizuję z tym, że jesteśmy w takim punkcie krzywej Laffera, że zwiększenie stóp procentowych podatków dla zamożnych spowodowałoby wzrost wpływów do budżetu. Od strony rachunkowej nie wykluczam, że ten Pan Doktor ma rację. Tylko uważam, że wzrost wpływów do budżetu jest obecnie ZŁY, A NIE DOBRY! BARDZO ZŁY! Wpływy do budżetu są tak horrendalnie wysokie, że dalsze ich zwiększanie jest działaniem na szkodę społeczeństwa, które w ten sposób jest ze swoich dochodów przez państwo – nazywając rzecz po imieniu – OGRABIANE.

Dlatego, gdy słyszę rządzących przedstawicieli koalicji PiS-PO chwalących się „wzrostem wpływów budżetowych” ogarnia mnie pusty śmiech i w sumie trwoga. Zastanawiam się czy oni są na tyle cyniczni, by ten wzrost implikować, czy na tyle głupi, by uważać, że to jest dobre. Powtórzę: w Polsce obywatelom będzie lepiej, gdy w ich portfelach będzie pozostawać więcej pieniędzy, a nie mniej. Wpływy budżetowe powinno się radykalnie ZMNIEJSZYĆ!!! – czyli zacząć MNIEJ zabierać ludziom.

2 myśli na temat “TYLER DURDEN: Jestem za wyższymi podatkami, bo uważam, że DZIĘKI nim ludziom żyje się lepiej

Dodaj własny

 1. Czy podatki w Polsce są wysokie czy niskie? O obiektywną opinię na ten temat najlepiej zapytać kogoś niezaangażowanego w polskie sprawy, na przykład obcokrajowca, choćby dziennikarza „El Correo de Madrid” , który w artykule pyta „Dlaczego Hiszpania schodzi na psy, a Polska zamienia się w potęgę?”.

  „„Dzisiaj, sytuacja jest diametralnie różna. Polska zmierza do statusu potęgi” – stwierdza autor. „Prawie nie ma bezrobocia, a wzrost gospodarczy, nieprzerwany od 25 lat, osiągnął średnio 4 proc. Dodatkowo młodzież nie zna słowa kryzys” – czytamy w dzienniku reprezentującym prawą stronę hiszpańskiej sceny politycznej. Według Peralty, jest kilka przyczyn „dlaczego Polska kwitnie, a Hiszpania więdnie”.

  „Przede wszystkim w Polsce własność prywatna jest święta. Nikt nie wyobraża sobie najazdu zorganizowanych „okupas” (dzikich lokatorów zajmujących mieszkania – PAP), bezwstydnie chronionych przez polityków bez skrupułów” – zauważa.

  Autor podkreślił istnienie w Polsce „bezpieczeństwa prawnego”, które stało się „marką firmową kraju”. „Obywatele i firmy wiedzą, że nie spadnie na nich cotygodniowy dekret politykierów, ustanawiających prawo dla obszarów, na których się nie znają, i którzy poza polityką nie znaleźliby pracy nawet jako magazynierzy w Mercadonie (popularna sieć supermarketów – PAP), z całym szacunkiem dla magazynierów” – napisał Peralta.

  „Oprócz tego, podatki są umiarkowane (…) Nie ma tam (w Polsce – PAP) podatków zmuszających obywatela do oddania ponad połowy owoców jego pracy, i które w większości są przeznaczane na tworzenie i tuczenie kasty klientelistycznej, bezużytecznej i pasożytującej” – podkreśla autor.”

  Polubienie

 2. „Oprócz tego, podatki są umiarkowane”… Jest lepiej niż u innych, to po co to równać do najgorszych podnosząc podatki ?. Status potęgi ? Przesada, a jeśli.. Raczej przyczyny szukałbym nie wysokości podatków bo daleko im do ideału a w tym, że instytucje finansowe grają polską złotówką sztucznie zaniżając jej kurs i dlatego rozwija się eksport zaniżonych wartościowo towarów., Proszę popatrzeć na kraje rozwijające się, które weszły do strefy Euro. Nie ma nic gorszego od sztywnego kursu dla kraju goniącego kraje rozwinięte gospodarczo.
  Wysokie podatki jako forma odwetu za złą dystrybucję dóbr nie jest właściwą drogą. I przeczy X przykazaniu. Jeśli „rzecz która jego jest” została wzięta w posiadanie bliźniego wbrew prawu i dobrym obyczajom to niech zostaną uruchomione mechanizmy prawne. Niestety obecnie często działalność gospodarcza opiera się nie na solidności, a na bezczelności, chamstwu w myśl zasady że pierwszy milion trzeba ukraść lub na nieświadomości skutków i fantazji ułańskiej…A jak się nieuczciwie, niezgodnie z prawem uda to pojawia się w otoczeniu rozgoryczenie na nieskuteczne mechanizmy egzekwowania prawa. I zawiść do wszystkich, którzy się wzbogacili. Niezależnie od tego, czy doszli do tego nieuczciwie czy nie. Może lepiej uszczelniać system podatkowy i obniżać podatki zamiast nieudolność w ich poborze rekompensować sobie podnoszeniem podatków, tym którzy je płacą i nie mają możliwości ich unikania. Czyli najbiedniejszym i uczciwym. Widać jakąś analogię? 2 miliardy z podatków bo nieuczciwi nie płacą abonamentu. Naprawdę czy społeczeństwo tego pragnie?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: