O nieistotności tematu „środkowego palca”

Rządząca koalicja PiS-PO rozstrzasa absurdalny temat środkowego palca Pani Poseł. Jakie to ma znaczenie, czy pokazała, czy nie?? Praktycznie żadne. A przynajmniej – niewielki. Wszak pogarda dla obywateli PiS-u, jest równa z pogardą Platformy. A obie jedynie licytują się na poziom łajdactwa: tak, my podli, ale oni bardziej.

Żadna z tych partii nie zdecydowała się na uzdrowienie sytuacji poprzez PRYWATYZACJĘ telewizji polskiej i PRYWATYZACJĘ służby zdrowia. Tymczasem, póki jedno i drugie będą państwowe, na przemian PiS i PO będą coraz bardziej:
– zeszmacać telewizję państwową
– doprowadzać do coraz głębszej zapaści służbę zdrowia.

No bo zadam jedno, fundamentalne pytanie: czy widzieliście Państwo COKOLWIEK państwowego, co działa dobrze??? COKOLWIEK? – ale proszę tak zupełnie szczerze… Szkolnictwo? Służba zdrowia? Media państwowe? Urzędy? ZUS? NFZ? Przedsiębiorstwa państwowe? Wszystko to jedna wielka patologia, marnotrawstwa, deficyty finansowe, nieefektywność i niegospodarność…

Państwowe z założenia musi działać kiepsko, bo nikomu z zarządzających nie zależy, by działało dobrze (wiadomo: państwowe ≈ niczyje, więc nikt porządnie o to nie zadba). Państwowe zatem powinno być (z konieczności – inaczej się nie da): wojsko, policja, sady, administracja i drogi). Resztę – sprywatyzować, a już prywatni właściciele na głowie staną, żeby klient był zadowolony.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: