„SKUR…NY”, czyli komentarz mojego kolegi – przedsiębiorcy nt. split payment

Jako współwłaściciel firmy Kerberos OCHRONA INFORMACJI mam dostęp do jej rachunku bankowego. Właśnie przed chwilą zajrzałem na firmowe konto…

Napawa mnie głębokim obrzydzeniem fakt wprowadzenia przez zarząd naszego nieszczęśliwego kraju koncepcji split payment 😦

Pieniądze z tytuły VAT-u wpływają i… są blokowane na subkoncie VAT-owskim. Już, od razu, od ręki – mimo, że żadne zobowiązanie VAT-owskie jeszcze nie zaistniało (pojawi się w 25 dniu następnego miesiąca, bądź w 25 dniu następnego kwartału – dla płacących VAT kwartalnie).

W tej sytuacji są tysiące, tysiące polskich przedsiębiorstw. Pieniądze, będące prywatną własnością tych przedsiębiorstw są blokowane, pomimo braku zobowiązania wobec skarbu państwa. Są wycofywane z obiegu gospodarczego, ten obieg tym samym sposób redukując. To gwałt na gospodarce; karygodne i nieodpowiedzialne zachowanie zarządu państwa będące wyrazem bądź ignorancji, bądź politycznego cynizmu.

Brak szacunku dla własności prywatnej. Podła, cyniczna postawa rządzących; postawa będąca wyrazem głębokiej demoralizacji „elit” politycznych i działaniem na szkodę społeczeństwa. Postawa wysoce niemoralna – zamach na czyjąś własność prywatną.

Mój kolega, mechanik, prowadzący własny warsztat samochodowy, gdy mu – na jego prośbę – wyjaśniłem, dlaczego nie ma dostępu do swoich własnych pieniędzy (wynikających z VAT-u, który wpłynął) odniósł się do tego bardziej bezpośrednio i po męsku. Po prostu powiedział – cytuję:

„SKUR…..NY!”

W Banki również haniebna koncepcja split payment uderza – nie mogą obracać częścią zdeponowanych w nich środków. Spadają pracujące pasywa.

Powtórzę; czuję głębokie obrzydzenie wobec postawy tych, którzy nie szanują innych ludzi i ich świętego prawa własności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: