Rządząca koalicja PiS-PO dopuszcza się łajdactw, za które zapłacą nasze dzieci

Obłędne pragnienie władzy, władzy za wszelką cenę (przejawiające się przekupowaniem elektoratu za jego własne, bądź pożyczone pieniądze), rządzącej koalicji PiS-PO (plus wcześniejszych rządów III RP) doprowadziło do ruiny finanse publiczne. Każde nowonarodzone polskie dziecko dziedziczy dług, który będzie musiało z czasem spłacić. Oszacowanie, że to „tylko” kilkadziesiąt tysięcy zł na osobę, jak przypuszczano, okazuje się radykalnie zaniżone.

Otóż GUS, na polecenie UE, musiał wyliczyć ukryty dług naszego kraju. Suma przeraża – 4,96 biliona zł (276% PKB)!!!!! To pozostawimy naszym dzieciom i wnukom…

Jak donosi businessinsider.pl, kwota ta wynika ze zobowiązań emerytalnych: tę kwotę „państwo polskie będzie musiało wypłacić wszystkim uczestnikom systemu emerytalnego, pomniejszoną o wniesione składki”.

Oficjalny dług to ok 1 biliona zł. Jak się okazuje, to tylko 1/5 długu realnego. Tymczasem łajdackie rządy III RP, z roku na roku, zarządzają deficyty budżetowe. Ile tak można? Kiedy, i czy, nastąpi opamiętanie! Kogoś, kto prowadziłby tak finanse gospodarstwa domowego uznano by za szaleńca!

Prowadzona łajdacka polityka zadłużania Polski napawa mnie dogłębnym obrzydzeniem. Co ci szaleńcy robią z naszą Polską?!

Powyższa grafika jest niestety przestarzała.

Źródło: https://www.onet.pl/?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=999bf16f-e198-40c8-b38f-379e8eba5433&sid=ca05277f-7c3f-495c-9acc-986177acd173&utm_v=2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: