Są osoby, które sądzą, że mamy prawo zabijać Afgańczyków i Irakijczyków, okupować ich terytorium, pomagać grabić bogactwa naturalne ich ziemi…

Sz. Kom. TYLER DURDEN pisze:

„W polityce międzynarodowej nie ma czegoś takiego jak moralność, są tylko interesy. Dlatego proponuję większy dystans do cukierkowego świata serwowanego przez hollywoodzkie filmy i bajki Disneya, a także ponowną i bardziej wnikliwą lekturę książek Romana Dmowskiego i Rafała Ziemkiewicza.”

ODPOWIADAM: Myślę, że „Myśli nowoczesnego Polaka” Romana Dmowskiego przeczytałem dość wnikliwie, bo 3-krotnie i ze sporą uwagą. Rafała A. Ziemkiewicza też czytałem kilka książek – to ten sam nurt, co Dmowski, tyle, że uwspółcześniony (choćby wymowny tytuł jednej z książek RAZ-a: „Myśli nowoczesnego endeka”).

Tak, na logikę to jest racja w takiej postawie. Ale w ujęciu krótkoterminowym i doraźnym. W ujęciu natomiast metafizycznym jest coś takiego jak karma. Proszę zobaczyć, od tysięcy lat świat napędzany jest logiką rodem z „Księcia” Machiavellego i co? Od tysięcy lat są wojny, ludzie cierpią, zabijają się, krzywdzą. Owszem, możemy pozabijać nieco Afgańczyków, czy Irakijczyków w imię doraźnego interesu; bo teraz nam się tak opłaca. Ale potem przyjedzie jakiś kolejny Hitler, czy Stalin i pozabija nas – bo tak się będzie jemu opłacać. Każdy naród zabijał i każdy był zabijany. To się bez przerwy dzieje – raz na wozie, raz pod wozem. Dlatego nie wierzę, że na dłuższą metę świat, w którym moralność się nie liczy przyniesie ludziom szczęście.

Uzdrowienie jest w odnowie duchowej ludzkości, w zmianie patrzenia na drugiego człowieka. Czy taka odnowa nastąpi? – nie sądzę… Niestety…

Postawa osób, które na sądzą że mamy prawo zabijać Afgańczyków i Irakijczyków, okupować ich terytorium, pomagać grabić bogactwa naturalne ich ziemi, zdaje się niestety potwierdzać przedstawioną powyżej smutną diagnozę…

4 myśli na temat “Są osoby, które sądzą, że mamy prawo zabijać Afgańczyków i Irakijczyków, okupować ich terytorium, pomagać grabić bogactwa naturalne ich ziemi…

Dodaj własny

  1. Nie potępia Pan zła w każdej postaci, bo pomimo okazji nie potępił Pan zła jakie wyrządził Reagan, Pana autorytet, w Ameryce Południowej. Korzysta Pan również ze zła wyrządzanego kurczakom.

    Swoją drogą jestem skromną osobą i nigdy nie wypowiadałem się na temat tego co może robić polskie wojsko. Rozstrzygnięcie tej kwestii pozostawiam Panu. Tak samo jak kluczową dla przebiegu II wojny światowej kwestię pretekstu jakiego mógł użyć Hitler do ataku na Polskę.

    Ale co tam, przekonał mnie Pan. Putin prze w naszym kierunku, zajął część Ukrainy i próbuje wchłonąć Białoruś, a my w tym czasie usiądźmy w kółeczku, przypalmy maryśkę, pokontemplujmy naturę świata i oddajmy się wolnej miłości.

    Polubienie

  2. I gdzie w tym świecie miejsce na Boga? 🙂 Gdzie on był jak rządził Hitler? A ludzie nadal wierzą w „cuda”, które akurat przytrafiają się wszystkim tylko nie moim bliskim, których już notabene nie ma. Jest źle: „Bóg Cię doświadcza”, jest dobrze: „Dziękuj Bogu, bo to jego zasługa”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: