Moja polemika z TYLEREM DURDENEM

Sz. Kom. TYLER DURDEN pisze:

„Czy ten wpis podyktowała Panu jakaś gimnazjalistka natchniona lekturą „Krytyki Politycznej”? Gdyby nie polityka imperialna USA za czasów Reagana to nadal żyłby Pan w PRL-u.”

ODPOWIADAM: Dla mnie zło jest złem. Imperializmy amerykański jest tak samo zły jak imperializm radziecki. Sz. Kom. zdaje się reprezentować pogląd taki, że jeżeli na danym imperializmie tracimy (radziecki), to jest on zły, a jak zyskujemy (amerykański – mam tu na myśli wygranie przez USA Zimnej Wojny) – to dobry… Czy to nie jest przypadkiem tzw. moralność Kalego? Dla mnie zło jest złem…

„A jeśli USA nie będą prowadzić polityki imperialnej to wkrótce wszyscy będziemy żyli w świecie rządzonym przez, słynące z poszanowania wolności obywatelskich, imperialne Chiny.”

ODPOWIADAM: I to ma usprawiedliwiać agresje i zbrodnie wojenne prowadzone przez USA na Bliskim Wschodzie i w innych regionach?? I śmierć milionów ludzi, poległych w imperialistycznych wojnach wywołanych przez Stany? I nasz udział w tych wojnach? Równie dobrze Adolf Hitler mógłby usprawiedliwiać wywołanie II WŚ tym, że chciał zablokować potencjalną agresję bolszewików z ZSRR na Europę.

Czyli, innymi słowy, przyłączmy się do imperializmu, który dla nas jest bardziej korzystny, zabijajmy bogu ducha winnych ludzi w Iraku i Afganistanie, bo tak nam się opłaci? A o tym drugim imperializmie opowiadajmy, jaki to on jest zły… Proszę wybaczyć, ale to nie moje widzenie świata. Zło jest złem, nawet jeżeli jego popełnianie nam się opłaca. Cel nie uświęca środków.

„Swoją drogą ciekawe, że autor bloga, który rozlicza partie polityczne z prawicowości, pisze tekst jakby wyrwany z lewackiego periodyku, ilustruje go zdjęciem amerykańskiego lewaka, a jakby tego było mało porównuje bohaterów narażających życie za Polskę z hitlerowskimi zbrodniarzami.”

ODPOWIADAM: Bohaterów? A nie przypadkiem najemników, którzy w obronie interesów korporacji z USA zabijają ludzi w Afganistanie i Iraku? Na przykład ostrzelanie wioski Nagar Kel (pewnie takich przypadków było niemało), gdzie Wojsko Polskie pozabijało wielu cywilów. To jest to bohaterstwo? Czy może to, że Wojsko Polskie wchodzi jako agresor i okupant do jakiegoś kraju, ramię w ramię z USA, i tam czołgami i karabinami maszynowymi broni interesów Zachodnich koncernów naftowych, pragnących eksploatować lokalne złoża surowców? W rzeczy samej – wspaniałe bohaterstwo…

Zdjęcie pochodzi istotnie z portalu lewackiego. Wie Pan, ja opieram swoje felietony na własnym osądzie sprawy. Jeżeli uważam, że lewica w jakimś puncie ma rację, to tej racji nie odrzucam tylko dlatego, że jest „lewacka”. Zresztą polska prawica (ta prawdziwa) też potępia okupację Iraku przez Wojsko Polskie i żąda usunięcia stamtąd naszych oddziałów.

„Dlatego nie zdziwię się jeśli za kilka miesięcy na BS Blogu znajdziemy tekst zachwalający wesoły styl życia prowadzony przez wagino sceptycznych panów.

MÓJ KOMENTARZ: 🙂 🙂 🙂

Jedna myśl na temat “Moja polemika z TYLEREM DURDENEM

Dodaj własny

 1. W polityce międzynarodowej nie ma czegoś takiego jak moralność, są tylko interesy. Dlatego proponuję większy dystans do cukierkowego świata serwowanego przez hollywoodzkie filmy i bajki Disneya, a także ponowną i bardziej wnikliwą lekturę książek Romana Dmowskiego i Rafała Ziemkiewicza.

  Z tego jak potępia Pan wszelkie zło wnioskuję, że nie je Pan również drobiu (kurczaki hodowane są w koszmarnych warunkach), nigdy w życiu nie pojedzie trasą S7 (aby ją postawić prawdopodobnie trzeba będzie zniszczyć legowisko chomików) oraz potępia Ronalda Reagana, który wspierał krwawe reżim w Ameryce Południowej.

  Tak, polscy żołnierze to bohaterowie, którzy ryzykują życie, by ich kraj nie stał się ponownie obcą kolonią, ich rodacy nie byli masowo mordowani a rodaczki masowo gwałcone. A co do pojedynczych incydentów, to zdarzają się one również w policji, więc rozumiem, że postuluje Pan również likwidację tej złej instytucji. Na pewno dzięki temu zmniejszy się ilość przemocy.

  Trump to dla Pana Hitler, przedsiębiorcy to Armia Krajowa, a polskie wojsko to Wermacht? Czekam na kolejne trafne porównanie.

  Swoją drogą jeszcze raz polecam Panu lekturę lewicowych periodyków albo profilu doktor Sylwii Spurek, bo myślę, że świetnie odnajdzie się Pan w lewicowym świecie. Pasja do moralizowania już jest, podobna hierarchia wartości również: na pierwszym miejscu chomiczki, kurczaczki i obywatele innych państw, na drugim rodacy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: