BS-owe Panie Prezes

Wczoraj usłyszałem taki dowcip: Kobiety nie pyta się ile ma lat; pyta się, od ilu lat jest taka młoda… 🙂

A pewna przemiła Pani Wiceprezes w jednym Banku powiedziała mi, że Ona to już by nie chciała współzarządzać Bankiem, tylko prowadzić dom, piec ciasta itd…. Ale… jak stwierdziła – Jej mąż nie chce się na to zgodzić… 🙂 Cóż – najważniejsze to żyć tak, jak się pragnie; rządzić, gdy chce się rządzić, rozwijać karierę – gdy chce się ją rozwijać, prowadzić dom – gdy chce się to robić.

Miałem okazję – prowadząc na przestrzeni ostatnich 20 lat różne firmy informatyczne – mieć kontakt z zarządami setek przedsiębiorstw z różnych branż. Jednym z wyróżników BS-ów jest wyraźnie ponadprzeciętny odsetek Pań na stanowisku Prezesów Zarządu – a i wśród pozostałych Członków Zarządów, Kobiet też jest relatywnie dużo.

BS-y to więc środowiska zarządczo silnie sfeminizowane. Zadaje to kłam opinii krążącej w niektórych kołach politycznych, że jakoby Kobiety pozbawione są możliwości rozwoju kariery na szczeblach zarządczych. Jeżeli tylko chcą, Kobiety mogą rządzić, i rządzą. A w domowych pieleszach to już ewidentnie – wśród moich kolegów zdecydowana większość to pantoflarze i żeby mieć regularne towarzystwo męskie w klubach, w których spędzam sporo wieczorów, muszę „zadawać” się przeważnie z kawalerami lub rozwodnikami 😉 😉 Ale to też ma swoje zalety 🙂

Z Kobietami pracuje się bardzo dobrze (2/3 naszej firmy to Panie) – co potwierdzają również moje doświadczenia ze współpracy z „piękniejszymi wersjami” BS-owych zarządów.

Jedna myśl na temat “BS-owe Panie Prezes

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: