Specjaliści IT – „Brak szkoleń w tym zawodzie, to samobójstwo”

Pamiętam rozmowę rekrutacyjną sprzed wielu lata – rekrutowałem wówczas do pracy administratora – jeśli dobrze pamiętam – systemów Unix / Linux. Otóż pan ten powiedział podczas rozmowy, gdy temat zszedł na kwestię edukacji, takie słowa:

„Brak szkoleń w tym zawodzie, to samobójstwo”

Słusznie, czas w IT płynie znacznie znacznie szybciej, niż w wielu innych branżach. Pamiętam, że kiedy pisałem pracę doktorską, na dwa lata zrezygnowałem z działalności zarobkowej jako ASI, a żyłem tylko z pieniędzy, które płaciła mi Politechnika Warszawska. Jeździłem starym Polonezem, ograniczałem sobie wydatki, ale doktorat powstał w niecałe 3 lata – co było ponoć rekordowym tempem (sądząc po wypowiedziach moich kolegów z Uczelni).

Gdy po napisaniu doktoratu wróciłem do zarobkowania w charakterze ASI, przez wiele miesięcy musiałem się permanentnie dokształcać. Nie było mnie na rynku pracy raptem dwa lata, a zaległości było ogromne.

Firma, dla której pracowałem nie miała – jak to często bywa – pieniędzy na wysyłanie mnie na szkolenia. Cóż począć? – trzeba było zafundować sobie naukę indywidualną. Niemal codziennie ok. 1 – 2 godziny poświęcałem na „auto-korepetycje”. Czyli sam się szkoliłem z różnego rodzaju podręczników, przewodników itp..

Bo faktycznie, w tym zawodzie „brak szkoleń, to samobójstwo”…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: