Dlaczego w niektórych BS-ach informatycy zarabiają kiepsko?

To oczywiste, bo lokalny rynek pracy jest taki, że BS-y te mogą sobie pozwolić, by kiepsko płacić. A czasem są ZMUSZONE, by kiepsko płacić, bo same są w trudnej sytuacji. Tak działa wolny rynek i nie da się tego „zagadać” frazesami o godnej pensji, o trudzie włożonym w zdobycie zawodu informatyka itd.. Sam pracowałem niemało jako ASI, więc jestem pełen szacunku dla tego zawodu, ale proszę pamiętać, że każda praca jest dokładnie tyle warta, na ile wyceni ją rynek. Dany, lokalny rynek pracy.

Nie ma, nie było i nie będzie żadnej innej miary, którą można by miarodajnie wycenić pracę. Nie jest istotny trud włożony w zdobycie kompetencji, nie jest istotna odpowiedzialność, wymagany do pracy poziom intelektu itd. – czynnik te są zupełnie nieistotne. Tak, musimy się z tym pogodzić, jeżeli chcemy rzeczywistość odbierać taką, jaka jest…

Istotne jest to, na ile lokalny rynek pracy (podkreślam: lokalny) wyceni daną działalność zarobkową. Np. w moim miasteczku praca ochroniarza w lokalnej „Biedronce” jest znacznie więcej, pod względem finansowym, warta niż praca profesora filozofii – bo za tę drugą pewnie nikt tu ani grosza nie chciałbym zapłacić. Zupełnie inaczej będzie na Wydziale Filozofii UW, czy UJ – tam profesor zarobi znacznie, znacznie więcej niż ochroniarz.

Decyduje LOKALNY rynek pracy! – z naciskiem na słowo „lokalny”.

A jeżeli chcielibyśmy, jako specjaliści IT, zarobić więcej, niż oferuje nam lokalny rynek pracy? To musimy zmienić rynek pracy – nie ma innego wyjścia; piszę o tym w art.

Nie da się kiepsko płacić dobremu specjaliście IT, który jest „mobilny”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: