Prezes jednego z BS-ów uważa, że nawet połowa Banków mogłaby przejść do nowego Zrzeszenia

Miałem ostatnio (podczas wizyty audytorskiej) przyjemność rozmawiać z jednym z BS-owcych Prezesów z grona tzw. „Separatystów” (PBA).

Rozmowa była bardzo interesująca. Pan Prezes wyraził ubolewanie z powodu blokady KNF dla inicjatywy utworzenia nowego zrzeszenia wokół Banku PBA. Ponadto poczynił spostrzeżenie, iż na początku inicjatywa była pozytywnie postrzegana przez ok. 120 BS-ów, które zwlekały z przystępowaniem do IPS-ów. Później, w wyniku różnego rodzaju presji i namów, Banki sukcesywnie z inicjatywy się „wykruszały”. Przypomnę, że ostatecznie do nowego przedsięwzięcia przystąpiło – jeśli dobrze pamiętam – 56 Banków.

Mój rozmówca wyraził ponadto pogląd, iż gdyby nowe Zrzeszenie powstało, wiele Banków – w jego opinii: co najmniej połowa – rozważałaby poważnie transfer do nowej struktury.

Ponadto jedną z przyczyn znalezienia się Banków Zrzeszających w trudnej sytuacji finansowej Pan Prezes upatrywał w niewłaściwej formie sprawowania nadzoru właścicielskiego BS-ów na Bankami Zrzeszającymi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: