PSD2 – na razie dość głucho

Tak, to było zupełnie niewykluczone – pisałem o tym zresztą w jednym, czy dwóch felietonach. „Starsi i mądrzejsi” w Unii Europejskiej dali prikaz: a teraz, Bankowcy, macie się zająć dyrektywą PSD2. Zająć, to znaczy poświęcać miliony euro / złotych na jej wdrożenie i – też zapewne, patrząc w skali całego europejskiego sektora finansowego – miliony godzin pracy własnego personelu na zajmowanie się tematem PSD2.

Tak działa socjalistyczno – etatystyczne zarządzanie gospodarką w stylu UE. Nikogo tam specjalnie nie obchodzi, czy Banki, czy ich klienci jakiegoś rozwiązania chcą i potrzebują. Dla unijnych biurokratów nie ma to najmniejszego znaczenia – ONI WIEDZĄ LEPIEJ.

Na szkoleniu, które zorganizowaliśmy w sierpniu, a które dotyczyło implementacji PSD2 w BS-ach, Prowadzący – Sz. Kol. Andrzej Dubis z Podkarpackiego BS – zapytał, do kogo do tej pory zgłosiły się podmioty TPP, chętne testować API PSD2. Nikt nie wystąpił – a w szkoleniu wzięło udział blisko 50 osób! Jedynie kol. Andrzej powiedział, że kiedyś tam zgłosił się do PBS jeden TPP z nutką zainteresowania. Ale odpuścił.

No właśnie. Miliony euro i miliony godziny, a efekt? Nie wiem, może gdzieś na Zachodzie jakieś Google, Facebooki czy Amazony wystąpią do „dużej” komercji w tej sprawie. Ale czy w związku z tym mały BS w przysłowiowym Pcimiu Dolnym musi się szarpać z PSD?? Bo Unia tak chciała?…

Czułem, że tak będzie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: