Gorzkie refleksje Prezesów z Banków „Separatystów”

Niemal zawsze, gdy jestem na Audycie, zwykle przed rozpoczęciem prac analitycznych jestem zapraszany na rozmowę do Pani Prezes, bądź Pana Prezesa. Wielokrotnie mam przyjemność być także w Bankach z grona „Separatystów” (PBA).

Otóż w rozmowach w Bankach z tego grona wybrzmiewa dość gorzka refleksja, którą można ująć kolokwialnie: „już pozamiatane”. Nadzieja, która towarzyszyła owym „Separatystom”, wiążąca się z możliwością stworzenia nowej formuły Bankowości Spółdzielczej, została pogrzebana.

Armada płynie w jedynie słusznym kierunku, wyznaczonym przez „starszych i mądrzejszych”. Zostały zignorowane głosy właścicieli i zarządów BS-ów, które chciały wybrać swoją własną drogę. Wiem, że wiele osób nie podziela przychylnej opinii dla bankowości apeksowej (na BS BLOG-u było publikowane multum takich stanowisk), ale cóż – moje zdanie jest cały czas niezmienne. Święte prawo własności właścicieli (spółdzielców Banków „Separatystów”) zostało zignorowane.

Tak więc istotnie: „już pozamiatane”. Proszę zauważyć, że w środowisku ostatnio właściwie nic istotnego się nie dzieje; nie mają miejsca ani żadne rewolucje, ani nawet ewolucje (jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić). Ucichła też debata środowiskowa; no cóż, faktycznie ciekawych tematów do dyskusji nie ma zbyt wiele…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: