Większość małych przedsiębiorców bardzo często NIE PRZESTRZEGA prawa. Są zmuszeni.

Sz. Kom. TYLER DURDEN pisze: „Nie mam nic do przedsiębiorców którzy przestrzegają prawa (a przynajmniej starają się go nie łamać) i płacą podatki. A zamiast zabawy w psychologa proponuję zastanowić się, czy swoimi wypowiedziami poprawia Pan wizerunek przedsiębiorców, czy może wręcz przeciwnie.

ODPOWIADAM: Większość małych przedsiębiorców bardzo często NIE PRZESTRZEGA prawa; choćby działając w szarej strefie (fryzjerzy, mechanicy, taksówkarze, kupcy na targu nagminnie nie wystawiają paragonów), czy płacąc „pod stołem”. Większość – zapewniam Pana, bo znam wielu mikroprzedsiębiorców. Muszą to robić, by bronić się przed chciwym państwem; inaczej zbankrutowaliby natychmiast. To bardzo często dzielni, pracowici i dumni ludzie, którzy są napędem gospodarki tego kraju; wszak wytwarzają 2/3 PKB.

Wie Pan, ja nie zastanawiam się, czy prawda poprawi, czy pogorszy wizerunek przedsiębiorców. Mimo wszystko będę pisał prawdę („Szukajcie prawdy, tylko prawda Was wyzwoli” – Ew. Św. Jana 8:32) i tak, jak jest. Sz. Czytelnicy to sami ocenią. Zależy mi na tym, żeby Sz. Czytelnikom zaprezentować na BS BLOG-u także alternatywne widzenie zagadnień gospodarczo – społecznych.

Żeby uciec od schematów, typu:

 • trzeba przestrzegać prawa – choćby było złe i krzywdzące (patrz: prawo w PRL, czy ZSRR i część prawa obecnie u nas),
 • trzeba płacić absurdalnie wysokie podatki – choćby prowadziło to do zubożenia kraju i zapaści materialnej naszych dzieci i wnuków,
 • trzeba uczyć dzieci tego, co w szkole przekazują, żeby dostać piątkę, albo szóstkę – choćby to były irracjonalne i bezużyteczne wiadomości,
 • trzeba leczyć chorych na raka chemioterapią, bo tak mówi współczesna medycyna – choć metale ciężkie, podawane w ramach chemioterapii, powodują większość zgonów „leczonych” w ten sposób pacjentów.

Itd., itd..

Reasumując: uważam, że Sz. Czytelnicy mają dość rozumu, by nie przyjmować bezkrytycznie przyjętej propagandy systemowej, tylko widzą irracjonalizm i absurd tego, jak system obecnie funkcjonuje.

2 myśli na temat “Większość małych przedsiębiorców bardzo często NIE PRZESTRZEGA prawa. Są zmuszeni.

Dodaj własny

 1. Panie Albercie, mam nieodparte wrażenie, że propagandę to właśnie Pan uprawia:
  1. Traktuje Pan swoje poglądy jak Prawdę objawioną powołując się na Biblię (zupełnie niewłaściwie interpretując sens przywoływanych fragmentów i traktując je instrumentalnie)
  2. Twierdzi Pan, np. że „większość mikroprzedsiębiorców nie przestrzega prawa” powołując się na znajomość „wielu”. Zwykła manipulacja. Robił Pan badania na reprezentatywnej, weryfikowalnej próbie ? Tak samo sformułowanie „większość Polaków” – zna Pan większość Polaków ?
  3. Potrafi Pan poprawnie widzieć rzeczywistość, ale diagnozy i sądy są podporządkowane „jedynie słusznej” ideologii
  4. Na wiele kwestii odpowiada Pan otwierając ciągle jedną i tę samą szufladę (zupełnie bezzasadnie) np. maniera zawiści Polaków (zarabiam mniej więc zazdroszczę innym) – to zwykły stereotyp.
  Panie Albercie, więcej otwartości! Nie ma nic gorszego, jak uwierzyć bezkrytycznie w „jedynie słuszną ideę” i to w gospodarce, w której wszystkich mechanizmów nawet jeszcze nie znamy.

  Polubienie

  1. W pełni zgadzam się z Panem KASMAC. Autor bloga nie posługuje się zdrowym, chłopskim rozsądkiem tylko ideologicznymi formułkami. Dlatego nie potrafi odnieść się do wydarzeń, które przeczą jego ideologii np. do sytuacji w której podwyżka pensji minimalnej skłania przedsiębiorstwa do większej innowacyjności.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: