Szara strefa ratuje naszą gospodarkę przed uciskiem fiskalnym chciwego państwa

Sz. Kom. TYLER DURDEN pisze:

” Nie porównuje Pan cwaniactwa z bohaterstwem? Poniżej cytat z Pana odpowiedzi na zarzut Pana Ob.serwatora, że płacenia pracownikom pod stołem jest łamaniem prawa. Niech czytelnicy sami to ocenią. „

ODPOWIADAM: Nie, nie porównuję cwaniactwa z bohaterstwem. Porównuję samoobronę powstańców, rewolucjonistów i patriotów walczących o wolność ojczyzny z samoobroną obywateli i przedsiębiorców, którzy sami chcą dysponować swoimi pieniędzmi, bez koniecznośći oddawania 60-70% drapieżnemu i chciwemu państwu, które je im zabiera. I w większości marnuje na utrzymanie swojej bezproduktywnej administracji.

Dlatego ze wszech miar popieram płacenie pod stołem – gdzie pracownik dostaje CAŁOŚĆ tego co zarobił. Popieram też szarą strefę, jako błogosławieństwo dla naszej gospodarki. Przytoczę znowu liczby:

Weźmy choćby obecną płacę minimalną – 2250 zł brutto („małe brutto” do tego dochodzi tzw. „ZUS pracodawcy”):

  • Tak naprawę pracownik zarabia 2714 zł
  • „Na rękę” z tego dostaje 1634 zł
  • PAŃSTWO ZABIERA więc 1080 zł (!) – czyli aż 2/3 tego co „na rękę”

Jedna myśl na temat “Szara strefa ratuje naszą gospodarkę przed uciskiem fiskalnym chciwego państwa

Dodaj własny

  1. Cytuję „Porównuję samoobronę powstańców, rewolucjonistów i patriotów walczących o wolność ojczyzny z samoobroną obywateli i przedsiębiorców, którzy sami chcą dysponować swoimi pieniędzmi”.

    Wspomniana wcześniej pani wywiozła chorego pracownika do lasu, bo w przeciwnym razie musiałby zapłacić karę za zatrudnianie pracowników na czarno i zacząć uczciwie płacić podatki. Czyli postąpiła w tak podły sposób, bo chciała dysponować swoimi pieniędzmi. Zatem w świetle tego faktu, oraz z zacytowanej wypowiedzi autora bloga, należałoby wyciągnąć wniosek, że jej postępowanie było porównywalne z bohaterstwem powstańców i patriotów.

    Płacenie pod stołem jest dobre dla pracowników? To bajka dla frajerów. Po pierwsze kto powiedział, że pracodawca podzieli się niezapłaconym podatkiem z pracownikiem. Za I RP nie było podatku dochodowego, a opływająca w dostatki szlachta płaciła chłopom za pracę tak szczodrze, że ci umierali z głodu. Poza tym dochodzi kwestia rozliczenia płatnych urlopów i dni chorobowych (wiem, że dla większości przedsiębiorców to socjalistyczne fanaberia, ale zgodnie z prawem należą się one pracownikom). Dlaczego ZŁODZIEJ, który OKRADA podatników UCZCIWIE płacących podatki miałby zapłacić pracownikowi pod stołem uczciwie za okres choroby i urlopu?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: