Państwo jest naszym wspólnym wrogiem – Pańskim i moim

Sz. Kom. KASMAC pisze:

” Dla Pana Państwo jest wrogiem (którego trzeba oszukiwać i z nim walczyć) dopóki rządzi nim nieprzychylna formacja polityczna, którą Pan nazywa „lewicą”.”

Mój komentarz: Dokładnie tak, państwo jest, niestety, naszym wspólnym wrogiem – Pańskim i moim; nad czym bardzo ubolewam. Niezależnie od tego, czy rządzi ta ekipa, czy ta poprzednia, czy jeszcze inne wcześniejsze. Rządzi lewica, socjaliści: albo narodowi socjaliści, albo internacjonalni socjaliści. Ale zawsze socjaliści, zawsze lewica.

Tak, państwo jest naszym wspólnym wrogiem. No bo uciska nas fiskalnie, zabierając lwią część (60-70%) dochodów. No bo zmusza nas do płacenia ubezpieczeń społecznych, mimo, że ZUS jest bankrutem. Bo za zabrane podatki daje nam służbę zdrowia, która jest chora. Bo za zabrane podatki daje nam edukację, która jest otępiająca i zabija kreatywność i indywidualizm. Bo każe nam patrzeć na bizancjum władzy i je finansować. Bo zabija biznes (w tym BS-y) przeregulowaniem i biurokracją. Bo rozbraja armię, marnując pieniądze na setki tys. urzędników przekładających papierki, zamiast na żołnierzy i uzbrojenie. Itd. Itd. Czy rządzi bieżąca opcja, czy poprzednia – jest wciąż tak samo.

Czy tak zachowuje się przyjaciel? Czy ma Pan przyjaciela? Czy on tak Pana traktuje? Nie. Tak zachowuje się wróg. Przeciwnik. Współczesne państwo jest niestety wrogiem społeczeństwa. Czy rządzi bieżąca opcja, czy poprzednia. Dlatego społeczeństwo stosuje różnorodne środki samoobrony; omija prawo (nagminnie), działa w szarej strefie (1/3 PKB), unika podatków (większość małych przedsiębiorców). Bo musi. Czyni to w akcie samoobrony przed chciwym, drapieżnym państwem, które jest aspołeczne i amoralne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: