Jak samodzielnie sprawdzić przygotowanie Banku do PSD2? – poradnik, cz.III

Waluta i przeliczanie walut.

Art. 59 PSD2 mówi, iż w przypadku przeliczania waluty, Bank ma obowiązek ujawnić klientowi kurs waluty oraz informacje o wszelkich opłatach.

Ponadto, po przedstawieniu klientowi w/w informacji, wymagane jest pozyskanie jego zgody na wykonanie operacji przeliczenia.

Art. 59, ust. 2 mówi:

W przypadku gdy usługa przeliczenia waluty oferowana jest przed zainicjowaniem transakcji płatniczej i gdy usługa ta jest oferowana w bankomacie, punkcie sprzedaży lub przez odbiorcę, strona oferująca płatnikowi usługę przeliczenia waluty ujawnia płatnikowi informacje dotyczące wszelkich opłat, jak również kurs walutowy, który ma być zastosowany przy przeliczaniu waluty transakcji płatniczej.

Na tej podstawie płatnik wyraża zgodę na usługę przeliczenia waluty.

Należy zatem sprawdzić, czy rozwiązanie zaimplementowane w Banku spełnia powyższe wymogi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: