Sz. P. Prezes UODO pokazała, jak łatwo urzędnik może wykańczać firmę

(re-edycja art. z marca 2019) Po raz kolejny zobaczyliśmy na własne oczy, jak niebezpieczna może być władza urzędników nad gospodarką. Jeżeli WSA bądź NSA nie uchylą decyzji Sz. P. dr Bielak Jomai (UODO), to firma, na którą Sz. P. Prezes nałożyła drakońską karę, może mieć co najmniej poważne kłopoty, a być może i upaść. Takie przykłady już były – jak choćby jeden z najbardziej spektakularnych, czyli „wykończnie” przez US słynnego Optimusa Sz. P. Prezesa Kluski. Być może było to „wykończenie” na zlecenie konkurencji; jaki problem odpowiednio urzędników z US „zachęcić” do odp. działań?

RODO daje to kolejne możliwości dewastowania gospodarki. Jest bublem prawnym, który umiejętnie stosowany przez nadzór ODO (UODO), może być orężem w rękach urzędnika, któremu przyjdzie do głowy firmę zniszczyć. Co z tego, że milionowa kara nałożona przez Prezes UODO jest bezzasadna (odsyłam do poprzednich art.)? Co z tego, że jej wysokość jest kosmiczna? Powstał niebezpieczny precedens – czegoś takiego w historii ODO (datowanej od 1997 r.) jeszcze nie było. „UODO sieje strach” – piszą publicyści portalu prawo.pl. Tak; jest czego się bać. Ponoć w kolejce do ukarania kolejne 2 firmy.

Niniejszy artykuł dedykuję orędownikom wiary w państwo, miłośnikom etatyzmu, którzy z zapałem religijnych ortodoksów powtarzają swoją modlitwę „państwo powinno coś z tym zrobić!”. No i właśnie tak robi państwo, jak widać…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: