Miałem przyjemność być na tegorocznym FANB firmy Novum

Chciałbym jeszcze raz podziękować Szanownym Koleżankom i Kolegom z firmy Novum za zaproszenie na tegoroczną edycję FANB. Od kilku lat mam przyjemność wygłaszać wykłady na wspomnianym cyklu konferencyjnym – w tym roku mówiłem o tym, jak Bank może samodzielnie sprawdzić stan swojego przygotowania do PSD2.

Kolejne FANB organizowane są w bardzo interesujących miejscach, w eleganckich hotelach, wyposażonych w infrastrukturę do różnego rodzaju rozrywek i relaksu. Tak też było i w tym roku; pięknej Białowieży nikomu zachwalać nie trzeba. Ostatnio byłem tam na krótkim urlopie aż kilkanaście lat temu i z przyjemnością odwiedziłem Białowieżę w tym roku po raz kolejny.

Jeśli chodzi o program konferencji, to mnie osobiście – co jest chyba oczywiste z racji specjalizacji zawodowej – szczególnie zainteresowały tematy poświęcone dyrektywie PSD2. Jest to temat ewidentnie w BS-ach na czasie, ponieważ 14 września Banki mają obowiązek uruchomić infrastrukturę PSD2 w trybie produkcyjnym. Na konferencji był też poruszony temat zwolnienia przez KNF z obowiązku posiadania tzw. interfejsu zapasowego (opcji fallback).

Myślę, że należy ocenić pozytywnie fakt, iż organizatorzy FANB, na kolejnych edycjach konferencji, oprócz tematów ewidentnie związanych z ich autorskimi produktami informatycznymi, poruszają tematy pokrewne, które dotyczą zagadnień bieżąco interesujących środowisko. W tym roku był to temat dyrektywy PSD2, w poprzednich latach – tematy centralizacji systemów core’owych, czy RODO. Daje to efekt wzbogacenia przekazu merytorycznego cyklu konferencji i poszerzenia jego spektrum tematycznego.

Tradycyjnie, pierwszego dnia wieczorem odbył się koncert, tradycyjnie muzyki bluesowo – rockowej. To bardzo dobrzy pomysł – muzyka przyciąga uwagę i uatrakcyjnia wieczór. Ja sam prowadzę dość intensywne życie towarzysko – klubowe i praktycznie zawsze kieruję się w podwoje tych miejsc z których dobiega muzyka (najlepiej jeśli jest to jazz 🙂 ).

A po koncercie – bankiet i zabawa do białego rana. Dosłownie :-). Krótko mówiąc – świetnie „zbalansowana” konferencja…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: