Mój komentarz po ostatnich wyborach

Minęło już nieco czasu od ostatnich, unijnych wyborów, emocje już nieco opadły więc – pozwolą Państwo – pokuszę się o komentarz.

Otóż moim zdaniem nie jest dobrze. Potężna inercja, czy chyba raczej awersja do zmian polskiego społeczeństwa, powoduje, że zmierzamy do systemu duopolu partyjnego. Czyli innymi słowy do rządów koalicji PiS-PO.

Koalicja PiS-PO osiągnęła w ostatnich wyborach aż 83% głosów. Wielkimi przegranymi są wszystkie partie anty-systemowe – zarówno to po prawej, jak i po lewej stronie sceny politycznej. Polacy nie chcą zmian, bądź boją się ryzyka tych zmian. Mam wśród znajomych zarówno wyborców partii lewicowych, jak i prawicowych – i jedni i drudzy są rozgoryczeni.

Ja przyznam Państwu, że też jestem rozgoryczony. Rozumiem postawę lewicowców, którzy chcą widzieć u władzy nowe twarze. Rozumiem prawicowców, którzy chcą spróbować czegoś innego, zaryzykować. Jednak większość społeczeństwa chce władzy bieżącego układu. Piszę „koalicja PiS-PO”, bo różnica między tymi ugrupowaniami jest dla mnie praktycznie żadna; z jednej strony mamy narodowych socjalistów, z drugiej zaś – socjalistów – kosmopolitów. Jedni i drudzy wprowadzają socjalizm; stale podwyższają podatki, przeregulowują i dewastują gospodarkę, zabierają prywatne (ponoć) środki z OFE, uskuteczniają rozbuchane, wzmacniane zagranicznym kredytem i uciskiem fiskalnym społeczeństwa rozdawnictwo socjalne, szukają z uparciem Pana – czy to w Berlinie, czy to w Brukseli, czy w Waszyngtonie, czy w Jerozolimie.

Innymi słowy: konsekwentnie wdrażają socjalizm. To się dobrze nie skończy. Bo socjalizm nigdy i nigdzie się dobrze nie skończył.

A z dobrych wiadomości? – no cóż: idzie piękne lato i wakacje. Całe szczęście że bóg i natura nas nie zawodzą…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: