Przestępcy już atakują systemy, o których jest mowa w PSD2

W portalu komputerswiat.pl znaleź można ciekawy art. nawiązujący do przestępstw dotykających systemów realizujących – znany z dyrektywy PSD2 – mechanizm inicjowania płatności. Chodzi o ataki na TPP typu PayU, Przelewy24 czy Paybynet.

Temat ważki w kontekście PSD2 – skoro takie systemy są już atakowane, co będzie gdy Banki otworzą się szerzej na TPP? Czy hub w KIR, huby w zrzeszeniach i sposoby ich eksploatacji będą zapewniać bezpieczeństwo? Sprawdzeniu tego właśnie mają służyć m.in. Audyty PSD2.

Cytat z art.: „Taki oszust tworzy bowiem stronę, która wygląda bliźniaczo podobnie do najpopularniejszych usług płatności – PayU czy Przelewy24, choć różni się wtedy sam odnośnik do strony. I na to znajduje jednak radę – link wysyłany jest bowiem przez SMS, a kiedy odbiorca wiadomości w niego kliknie na swoim smartfonie, link nie będzie tak dobrze widoczny jak na komputerze.”

Cały art.: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/policja-ostrzega-uwazajcie-na-sms-y-z-falszywym-linkiem-to-twor-zorganizowanych-grup/50xyfw2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: