JERZY: „nie godzę się na to aby decydowali o losie bsów ci którzy nigdy nie pracowali w takim banku i nie posiadają w nim udziału”

Sz. Kom JERZY:

„Wstyd to kraść i z ….py spaść. Już było takie hasło i działanie. Przypomnij sobie „proletariusze wszystkich krajów łączcie się” wprowadzane na za pomocą karabinów przez związek radziecki (celowo mała litera). Przyniosło to tylko śmierć i pożogę.

Jako właściciel udziału w Banku Spółdzielczym nie godzę się na zawłaszczanie mojej własności przez dotychczasowe banki zrzeszające i nie godzę się na to aby decydowali o losie bsów ci którzy nigdy nie pracowali w takim banku i nie posiadają w nim udziału t j. funkcyjni rządowi z Komisji Nadzoru Finansowego.”

Jedna myśl na temat “JERZY: „nie godzę się na to aby decydowali o losie bsów ci którzy nigdy nie pracowali w takim banku i nie posiadają w nim udziału”

Dodaj własny

 1. Autor bloga twierdzi, że w bankowości spółdzielczej nic się nie dzieje, ale najwyraźniej to tylko cisza przed burzą. Wystarczy poczytać wydaną tydzień temu książkę „Delfin. Mateusz Morawiecki” Piotra i Jakuba Gajdzińskich.

  Na stroni 218 czytamy o kulisach wyboru prezesa SGB Banku. Autorzy cytują uczestnika spotkania Marka Chrzanowskiego, ówczesnego prezesa KNF, z prezesami BS-ów [spotkanie dotyczyło potencjalnych kandydatów: Andrzeja Chmieleckiego, Michała Ołdakowskiego i Mirosława Skiby]:

  „Chrzanowskie powiedział, że Chmielecki nie ma szans na prezesurę, a Ołdakowski „będzie nam wkrótce potrzebny gdzie indziej”. A później oświadczył, że jedynym kandydatem na stanowisko prezesa SGB Banku, który zgodę dostanie, na pewno dostanie, jest Mirosław Skiba. Byliśmy wstrząśnięci. Banki spółdzielcze i SGB Bank są instytucjami prywatnymi. W tym czasie nie było jeszcze żadnego konkursu, żadnych oficjalnych kandydatów, a tymczasem urzędnik państwowy dyktuje nam, kogo mamy wybrać na prezesa banku zrzeszającego”.

  Ale ciekawiej robi się 2 strony dalej.

  „Wiosną 2019 roku SGB Bank zawiązał rezerwy na około 150 milionów złotych. To gigantyczna kwota (…) Tak wysokie rezerwy oznaczają, że należące do zrzeszenia banki spółdzielcze, które są właścicielami SGB Banku, będą musiały objąć nową emisję akcji. Będą musiały, nie mają innego wyjścia. To odbije się na ich kondycji. Ale ważniejsze jest to, że zawiązanie tak wysokich rezerw spowoduje, że sytuacja SGB Banku zrówna się z sytuacją drugiego zrzeszenia. BPS (…) też bowiem znajduje się w złej sytuacji – musi realizować program naprawczy, ma ustanowionego przez KNF kuratora i, jak wiemy nieoficjalnie, w tym roku zawiąże rezerwy sięgające 100 milionów złotych. To ułatwi fuzję i stworzenie jednej instytucji. A później nowa instytucja zostanie zasilona pieniędzmi z podległego premierowi Polskiego Funduszu Rozwoju, co będzie oznaczało faktyczną jej nacjonalizację”.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: